Czy warto zlecić prowadzenie księgowości swojej firmy?

 

Zawsze gdy prowadzimy działalność gospodarczą i mamy niewiele dokumenty do rozliczenia to możemy samodzielnie się tym zajmować. Jednak w przypadku gdy mamy już dużo więcej rozliczeń i zajmuje nam to dość sporo czasu, to warto oddać swoje dokumenty do rozliczenia do biura rachunkowego. Zawsze kiedy podatki oraz prowadzenie dokumentacji dla nas stratą czasu i nie lubimy tego robić, to dobrze jest skorzystać z biura rachunkowego.

Dlaczego właściciele firm korzystają z usług księgowych?

usługi księgowe dla firm warszawaZ badań wynika, że przedsiębiorcy najczęściej deklarują ich nie mają czasu, aby samodzielnie śledzić zmiany w prawie, które co kilka miesięcy się zmieniają. Niestety, ale w Polsce mamy bardzo zawiły system podatkowy i często trudno nam samodzielnie zinterpretować przepisy, które sam fiskus interpretuje z trudem i nierzadko sprzecznie. Takie działanie napawanie chęcią do samodzielnego prowadzenia księgowości i dlatego bardzo często decydujemy się na zatrudnienie księgowego na cały etat albo skorzystanie z usług księgowych. Kolejna grupa przedsiębiorców, którzy poddali się badaniu na temat usług księgowych, twierdzi, iż obawiają się o niej popełnienia błędu i chcą uniknąć konsekwencji oraz wizyt urzędników skarbowych w swojej firmie. Dla początkujących przedsiębiorców bardzo często prowadzenie księgowości jest zbyt skomplikowane i dlatego decydują się oni na usługi księgowe dla firm Warszawa to miasto, na którego terenie znajdziemy usługi rachunkowe skierowane tylko i wyłącznie do przedsiębiorców, ale także do osób prywatnych, które dopiero chcą założyć swój pierwszy biznes. Wielu przedsiębiorców decydując się na usługi księgowe, deklaruję iż potrzebuję bieżącego doradztwa. Chcą mieć oni pod ręką księgową, do której mogę wykonać telefon albo napisać emaila, gdy coś z księgowości będzie niejasne i chcą się upewnić jakie czynności mają teraz wykonać. Wielu przedsiębiorców deklaruję, iż nie chce się zajmować księgowością i jest to dla nich strata czasu.

Niektórzy przedsiębiorcy wypełniający ankietę z badaniami podali, że boją się oni również kontaktu z zus-em lub urzędem skarbowym i dlatego decydują się na oddanie dokumentacji i rozliczeń firmowych do biura rachunkowego. W ten sposób to biuro rachunkowe przejmuje obowiązki i księgowy będzie reprezentował firmę przed wizytami urzędników oraz różnymi kontrolami, a także wezwaniami.