Czy warto kupić gotowe szambo betonowe?

Gotowe zbiorniki betonowe na szambo są trwałe i dość proste w transporcie, a także w montażu a największą zaletą, ale tą jest to, że są odporne na korozję. Musimy jednak pamiętać, że niektóre zbiorniki na szambo nie nadają się do umieszczenia w miejscach, gdzie ma być planowany parking, ponieważ ich wytrzymałości jest zbyt mała i w przypadku dużego obciążenia może dojść do uszkodzenia. Dlatego najlepiej nie jest szambo dodatkowo zabezpieczyć betonem albo przytwierdzić do płyty żelbetowej.

Gdzie umieścić zbiornik na szambo?

gotowe zbiorniki na szamboZbiornik na szambo betonowe nie może zostać usytuowane w miejscu, które narażona jest na nakaz zalanie wodami gruntowymi czy powodziami. Gotowe zbiorniki na szambo betonowe powinny zostać umieszczone w odległości około 5 m od pomieszczeń użytkowanych przez ludzi. Dodatkowo od granicy działki oraz dróg odległość powinna wynosić co najmniej 2 metry. Żeby wybrać odpowiednią wielkość szamba to powinniśmy wybór dostosować do ilości mieszkańców na danym gospodarstwie. Zbiorniki betonowe w późniejszym okresie, kiedy już przyłączyły się do kanalizacji miejskiej będziemy mogli wykorzystać jako deszczówkę albo gnojowice lub gnojówkę. Tradycja oraz najniższa cena, a także wytrzymałość to główne cechy, które skłaniają wielu inwestorów do tego, aby zainstalować betonowe szamba. Zbiorniki takie wykonane są najczęściej z bardzo mocnych i trwałych materiałów co ma bardzo duże znaczenie, gdy decydujemy się na zbiornik, który chcemy, aby przetrwał dla nas przez wiele lat. Możemy zdecydować się na zakup gotowego szamba betonowego albo też zdecydować się na wykonanie go na miejscu. Zawsze najlepiej jest zdecydować się na wybór szamba betonowego, ponieważ jest to najtańsze rozwiązanie i najlepsze, a zwłaszcza warto wybrać szambo betonowe, gdy dobrze wiemy, iż w najbliższych latach na terenie naszego zamieszkania powstanie sieć kanalizacyjna. Bardzo popularne stały się również zbiorniki z tworzyw sztucznych na szambo.

Zbiorniki z tworzyw sztucznych na szambo są najczęściej bardzo lekkie, bo ważą do 500 kilo i nie ma żadnych problemów i ich transporcie, a także są bardzo proste w montażu. Zawsze możemy zdecydować się na samodzielny montaż, ale zdecydowanie lepiej jest zlecić to fachowcom, którzy już od wielu lat zajmują się szambami z tworzyw sztucznych oraz betonowymi i doskonale wiedzą gdzie i w jaki sposób takie szambo umieścić.