Czy warto korzystać z usług doradcy prawnego?

Przepisy prawa skonstruowane są w taki sposób, że wiele osób nie jest w stanie zrozumieć poszczególnych zapisów. W takim przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy adwokata lub radcy prawnego. Specjalista jest w stanie doradzić i podpowiedzieć w wielu przypadkach związanych zarówno z prawem karnym, cywilnym, jak i spadkowym.

Czym zajmują się radcy prawni?

doradztwo prawne gdyniaDoradca prawny wbrew pozorom nieco różni się od zawodu adwokata. Tacy eksperci pomagają przede wszystkim klientom w rozwianiu wątpliwości związanych z toczącym się postępowaniem lub niekomfortową dla klienta sytuacją prawną. Do zadań radcy prawnego należy między innymi sporządzanie niezbędnych pism procesowych, projektowanie umów i konstruowanie różnych innych dokumentów. Specjalista może mieć szeroką wiedzę z wielu dziedzin prawa, jak między innymi prawo administracyjne, gospodarcze, cywilne, karne, spadkowe, a także prawo pracy i prawo rodzinne. Doradca odpowie na wszystkie pytania klienta i nakieruje go na czynności, które powinien podjąć w celu rozwiązania niekorzystnej sytuacji. W niektórych przypadkach doradca prawny jest również w stanie reprezentować klienta przed sądami, choć nie wszystkimi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, radca prawny nie może stać się pełnomocnikiem w postępowaniach przed Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym ani przed Trybunałem Stanu. Są również inne wykluczenia, na podstawie których doradca prawny nie może być pełnomocnikiem lub obrońcą swojego klienta. Zazwyczaj jednak skorzystanie z usług radcy prawnego jest niezbędne i może okazać się korzystne dla osoby, wobec której toczy się postępowanie bądź która boryka się z problemami spadkowymi lub sprawami związanymi z alimentami. Chcąc uzyskać odpowiednie doradztwo prawne Gdynia będzie odpowiednim miejscem, gdyż tam swoją kancelarię prowadzą radcy o szerokim zakresie usług.

O ile pomoc prawników i radców prawnych może być kosztowna, tak skorzystanie z ich usług może uchronić klienta przed bardzo wysoką karą grzywny lub próbą naciągnięcia go na dodatkowe, regularne wydatki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości związane z obowiązującymi przepisami prawa, warto udać się do kancelarii radcy prawnego i zasięgnąć pomocy.