Czy terminarz jest potrzebny fryzjerom?

Kilkanaście lat temu pójście do fryzjera wyglądało zupełnie inaczej niż dziś. Mniej osób korzystało wtedy z usług fryzjerskich, przez co były one mniej oblegane, a wizyta w takim salonie zdecydowanie bardziej dostępna. Dlatego z czasem weszły udogodnienia zarówno dla klienta jak i dla fryzjera. 

Jakie terminarze są dobre dla fryzjerów?

terminarz dla fryzjeraW zależności od potrzeb każdy fryzjer może korzystać z innych terminarzy. Terminarz dla fryzjera, który pracuje sam, czy jest niewielkim salonikiem będzie zdecydowanie inny niż w dużym salonie kosmetycznym, gdzie pracuje kilku lub czasem kilkunastu różnych fryzjerów. Dla tych pierwszych z powodzeniem wystarczy notes, gdzie ręcznie zapisywane są wszystkie notatki i numery telefonów do klientów. Natomiast w dużym salonie często konieczne są elektroniczne terminarze dla fryzjerów, w których łatwiejszy jest podgląd wolnych godzin, na które mogą zapisać się klienci, wolnych w danych godzinach fryzjerów. Taki elektroniczny terminarz dla fryzjerów jest często także bardzo pomocny dla klientów, gdyż często sam wysyła odpowiednio wcześniej przypomnienie o wizycie, a czasem prosi także o potwierdzenie i automatycznie zatwierdza wizytę w terminarzy fryzjera lub ją odwołuje dając możliwość zapisania się innym osobom. Bez względu na to na jaki typ terminarza dla fryzjerów salon się zdecyduje, zawsze jest także bardzo pomocny w planowaniu pracy, przerw, a także urlopów dla pracowników. 

Pracując w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym zawsze warto posiadać terminarz pracy fryzjera. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaplanować pracę, czas wykonywania usługi, a także przerwy w czasie pracy. W dużych salonach najlepiej sprawdzą się elektroniczne terminarze, natomiast w małych salonach często praktykowane są klasyczne terminarze czy kalendarze.