Kurs kosmetyczny

Czy na kursie dla kosmetyczki można nauczyć się manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, jak jednak nauczyć się go profesjonalnie wykonywać i w jaki sposób uzyskać odpowiedni certyfikaty, które potwierdzają nasze umiejętności w tym zakresie? Podstawowym rozwiązaniem jest udział w specjalnie poświęconych temu zagadnieniu kursach kosmetycznych. Jak wygląda taki kurs i jak on przebiega? O tym powiemy w poniższym artykule. 

Kurs kosmetyczny w zakresie manicure’u hybrydowego – co warto wiedzieć?

Kurs kosmetycznyObecnie wiele szkół kosmetycznych organizuje kursy kosmetyczny w zakresie manicure’u hybrydowego. Takie szkolenie jest szkoleniem dodatkowym poświadczającym jedynie uprawnienia w tej jednej technice. Co istotne kurs tego rodzaju trwa zwykle tylko jeden dzień i podzielony jest na dwie części; teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu w tym krótkim czasie można dość dobrze zapoznać się ze specyfika tej techniki. Ukończenie takiego szkolenia uprawnia do utrzymania certyfikatu, który to poświadczy nasze umiejętności, co jest szczególnie ważne w przypadku osób pracujących w gabinetach kosmetycznych. Tego typu szkolenie obecnie organizowane są praktycznie we wszystkich większych miastach, a co za tym idzie z zapisaniem się na taki kurs kosmetyczny nie powinno być problemu. Umiejętności można nabyć  także w trakcie kształcenie kosmetycznego. Techniki wykonywania manicure’u w tym hybrydowego są w programie zajęć jakie szkoła kosmetyczna zapewnia swoim słuchaczom. Takie zajęcia to już jednak gruntowne przygotowanie do wykonywania zawodu i świadczenia usług kosmetycznych w różnym zakresie, a co za tym idzie trwają one od 2 do 4 lat.

Kurs manicure’u hybrydowego – dla kogo?

Kurs kosmetycznyJak już powiedzieliśmy kurs tego typu jest kursem bardzo krótkim, który pozwala na uzyskanie wiedzy jedynie z wąskiego zakresu jakim w tym wypadku jest hybrydowa technika zdobienia paznokci, a co za tym idzie na taki kurs może się zapisać każdy. Tak kosmetyczka która chce powiększyć swoje kwalifikacje i uzyskać certyfikat, jak i osoba prywatna która z techniką tą chce zapoznać się na własny użytek.Według kobietamag.pl w trakcie takiego szkolenia nabywa się wiedzę w takim zakresie jak:

  • organizacja stanowiska pracy
  • anatomia paznokcia
  • choroby paznokci
  • przeciwwskazania do wykonaniu manicure’u hybrydowego
  • manicure biologiczny
  • manicure hybrydowy

Przy czym należy zaznaczyć, że czas jaki na takich kursach poświęca się na treści teoretyczne jest bardzo krótki, większość to praktyka, która ma pomóc nauczyć się osobom odbywającym szkolenie w opanowaniu właściwej techniki.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs kosmetyczny?

Kurs kosmetycznyWedług informacji zawartych w artykule na portalu portal.abczdrowie.pl oferta kursów kosmetycznych jest bardzo duża, jednak kurs kurosowi nie równy, dlatego warto wiedzieć na co powinniśmy zwracać uwagę szukając odpowiedniego szkolenia. Po pierwsze sprawdźmy kto jest jego organizatorem, jeśli jest to jakaś znana szkoła kosmetyczna, to można zakładać, że szkolenie będzie profesjonalne. Dodatkowo warto sprawdzić kto będzie prowadził szkolenie, jeśli jest to jakaś uznana w zawodzie kosmetyczka, to także jest to gwarancja tego, że szkolenie będzie na wysokim poziomie. Ponadto należy sprawdzić jak duże są grupy na kursie. Im mniejsze tym lepiej, ponieważ możemy wówczas liczyć na bardziej indywidualne podejście. Prowadzący w małej grupie może poświecić więcej czas każdej osobie, a co za tym idzie łatwiej wyłapać mu błędu popełniane w czasie malowania paznokci i je poprawić, co jest bardzo ważne. Warto także sprawdzić jakie opinie od poprzednich uczestników otrzymał kurs na który zamierzamy się udać, to także może nam sporo powiedzieć o tym jaki jest jego poziom.

Szkolenie a wykonywanie manicure’u hybrydowego w domu

zestaw do paznokci hybrydowych z lampąŻeby wykonywać manicure hybrydowy w domu nie trzeba ukończyć kursy, jednak zdecydowanie odbycie szkolenia nam to ułatwi. Poprawne oczyszczenie płytki paznokcia i przygotowanie jej do nałożenia lakieru hybrydowego, jak i sam sposób nakładania lakieru mają wpływ na to jak trwały będzie efekt końcowy. Im większą wiedzę mamy na ten temat tym łatwiej uniknąć nam podstawowych błędów popełnianych przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego. Bez względu jednak na to czy szkolenie odbędziemy czy też nie żeby wykonać tego rodzaju manicure potrzebne będą nam odpowiednie akcesoria, a wśród nich pilnik i polerka do paznokci lub frezarka do paznokci, lakier hybrydowy, odtłuszczacz, baza pod lakier, utwardzacz, lampa UV/LED. Akcesoria tego typu można skompletować na własna rękę lub też zdecydować się na takie rozwiązanie jakim jest zestaw do paznokci hybrydowych z lampą. Wybierając akcesoria do manicure’u hybrydowego należy przede wszystkim zwróci uwagę na jakość lakieru, ponieważ w dużej mierze to właśnie od niego zależy końcowy efekt jak i trwałość manicure’u.

Podsumowanie

Odpowiedni kurs kosmetyczny jest doskonałym sposobem na zapoznanie się z techniką manicure’u hybrydowego tak dla profesjonalnych kosmetyczek, jak i dla osób prywatnych, które taki manicure chcą wykonywać w domu na własny użytek. Żeby jednak być zadowolonym z udziału w takim kursie należy poszukać odpowiedniego szkolenia.

1 thought on “Czy na kursie dla kosmetyczki można nauczyć się manicure hybrydowego?”

  1. Witam, obecnie jest to bardzo popularna usługa jeśli chodzi o usługi kosmetyczne, taki manicure wyparł paznokcie żelowe jak i akrylowe, więc warto nauczyć się doskonale wykonywać takie paznokcie.

Leave a Comment