Czemu karma dla kota powinna być bezzbożowa?

Koty są naprawdę wspaniałymi zwierzętami. Co prawda są indywidualistami, jednak gdy jest nam źle to starają się okazać swoje wsparcie. Dobrze jest głaskać swojego pupila i po prostu bawić się z nim. Trzeba jednak pamiętać, że posiadanie zwierzęcia jest odpowiedzialnością i nie można tego lekceważyć. Chciałbym opisać nieco temat diety dla kotów.

Jakie zalety mają bezzbożowe kocie karmy?

bezzbożowa karma dla kotaNależy zauważyć, że koty są z natury mięsożercami, dlatego powinny mieć odpowiednio przystosowaną do tego dietę. Nie powinniśmy kupować karm które posiadają w swoim składzie zboża. Jeśli chodzi dokładnie o to czemu nie powinniśmy tego robić to już tłumaczę. Chodzi tu o dwie kwestie. Po pierwsze to koty mogą być uczulone na zboża, nie jest powiedziane że każdy kot taki jest, ale często tak się zdarza. Poza tym należy zauważyć, że nie trawią zbyt dobrze zbóż. Przez swoich przodków którzy żywili się mięsem mają one przewód pokarmowy przystosowany właśnie do tego rodzaju jedzenia. Z tego też powodu jeśli dajemy mu karmę posiadającą zboża to musi zjeść jej więcej by móc się najeść. Bardziej opłacalne jest kupić karmę bezzbożową nawet jeśli jest mniejsza, bo kot szybciej się nią naje. Poza tym trzeba wiedzieć, że zboża mogą powodować różne nieprzyjemności jeśli chodzi o samo zdrowie kota. Ze względu na te wszystkie rzeczy myślę, że będziecie od teraz sprawdzać co dokładnie znajduje się w kociej karmie. Jednak nie trzeba się niczego obawiać bo bezzbożowa karma dla kota jest obecnie oferowana przez naprawdę dużą ilość różnych producentów. Myślę, że znajdziecie coś dla siebie, dlatego też trzeba po prostu przysiąść i przeanalizować dobrze skład danego produktu. Dodatkowo radziłbym zaglądać na różne blogi które opisują dokładnie zarówno skład konkretnej karmy, jak i to czy kotu to smakuje. Nawet gdybyśmy kupili najzdrowszą karmę która jest dostępna na rynku, to co z tego jeśli naszemu kotu nie zasmakuje, trzeba go obserwować by zauważyć czy jest chętny do jedzenia tego pokarmu.

Wiele osób nie podejrzewa jak złe mogą być zboża dla kotów. Jednak nie ma co się dziwić bo w końcu my jemy zboża na co dzień i nie dzieje nam się nic złego, jednak mamy zupełnie różną budowę organizmów przez co składniki odżywcze których nam potrzeba też są inne. Należy to zawsze brać pod uwagę.