Czego młodzież szuka w książkach katolickich?

W dzisiejszych czasach wiele osób narzeka na przeżywany swoisty kryzys wiary i wartości. Wydaje nam się, że wszystko jest względne, a więc nie ma nic pewnego, na czym można by się oprzeć i czemu zaufać. Związki i relacje międzyludzkie są pobieżne, szybko nawiązywane i równie szybko kończone. Szczególnie młodzież ma spory problem z odnalezieniem się w dzisiejszej rzeczywistości. Czy można to zmienić?

Książki katolickie dla młodych

wybrane książki katolickie dla młodzieżyRzeczywistość, w której żyjemy, stanowi dla nas swego rodzaju wyzwanie. Z jedne strony wydaje się, że nigdy jeszcze w historii człowiek nie miał aż tylu powodów, by być szczęśliwym. Z drugiej jednak coraz łatwiej przychodzi nam zatracenie się we współczesnym, materialnym świecie, zapominamy o relacjach międzyludzkich i wyznawanych wartościach. Prowadzi nas to nieuchronnie do kryzysów i braku stabilności psychicznej. Można temu zaradzić, kierując się na powrót w stronę wiary. Szczególnie dotyczy to ludzi młodych, którzy często przeżywają wewnętrzne kryzysy i czują się zagubieni. Warto podsunąć im wówczas wybrane książki katolickie dla młodzieży. Napisane prostym i przystępnym językiem, kierowane są do młodego człowieka, a więc dotyczą jego spraw i jego wewnętrznego świata. W takich książkach młody człowiek będzie mógł odnaleźć siebie, powrócić do korzeni i zastanowić się, czego tak naprawdę oczekuje od życia. Autorzy książek katolickich starają się przekazać czytelnikowi kilka rad, dzięki którym będzie on w stanie zbudować trwałą i szczęśliwą relację z drugim człowiekiem, zyskać przyjaciół i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Szczególnie cenne są tutaj żywoty świętych, których przykład jest inspiracją i pozwala zrewidować całe swoje życie. Młodzież chętnie sięga też po pozycje wydawnicze, które wyjaśniają prawdy wiary i wskazują właściwą ścieżkę postępowania. To dla nich cenne wskazówki w drodze ku dorosłemu, samodzielnemu życiu.

Młodzi ludzie, którzy wychowują się otoczeni nowoczesnymi technologiami, często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo ubogie jest ich życie wewnętrzne. Dopiero po latach zaczynają odczuwać pustkę i smutek, brak sensu życia i działania. Warto podsuwać młodzieży wartościowe książki katolickie, dzięki którym młody człowiek odnajdzie swoje miejsce w życiu. Wiara i religia pomagają uporządkować pewne sprawy i ułożyć dobre życie.