Cudowny zapach w Twoim samochodzie

Podróżując każdego dnia swoim samochodem przywiązujemy duża wagę do jego wyglądu, porządku w środku. Jadąc czystym samochodem mamy z tego znacznie większą przyjemność. To samo dotyczy zapachu panującego w samochodzie. Obwieszając auto licznymi zapachami nigdy nie uzyskamy tego jednego przeważającego, który będzie kojarzył nam się zawsze z przyjemną jazdą.

Rodzaje zapachów samochodowych

zapachy samochodoweWybierając zapach do swojego samochodu powinno się przywiązywać dużą wagę do rodzaju takiego odświeżacza. Dużo z nich jest na tyle kompaktowych, że aż niezauważalnych, a zapach unosi się w całym pojeździe. Zapachy samochodowe dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich jest popularna choinka, którą wiesza się na lusterku wstecznym. Ten rodzaj zapachu nie sprawdza się jednak na dłuższy okres. Zapach unosi się zaledwie kilka dni, a typowy kierowca zostawia tę choinkę i mimo braku zapachu wisi sobie kolejny rok. Adekwatna do jakości jest cena, ponieważ takową choinkę można zakupić zaledwie za kilka złotych. Kolejnym rodzajem są zapachy w postaci pachnących kulek umieszczonych w eleganckim woreczku. Taki typ jest już odrobinę trwalszy. Zaletą jest to, że zapach jest trwalszy i intensywniejszy, co wpływa także na cenę takiego zapachu. Jednym z najwyżej ocenianych zapachów są buteleczki z płynnym zapachem i drewnianą zakrętką. Taki zapach unosi się w samochodzie intensywnie i starcza na bardzo długi czas. Płyn wchłania się stopniowo w zakrętkę, dzięki czemu mamy gwarancję, że zapach nie zniknie w mgnieniu oka. Cena takich zapachów jest już niestety większa, w granicy kilkunastu złotych. Najczęściej wykorzystywanym zapachem przez kierowców jest pojemniczek z płynem montowany na system nawiewu, w którym to kierowca decyduje jak intensywnie ma pachnieć w samochodzie. Taki typ należy do najdroższych zapachów, jego plusem jednak jest fakt, że wkłady są wymieniane i dostępne w każdym sklepie z kosmetykami samochodowymi.

W zależności od tego, jak intensywnych zapach lubi kierowca bądź na jaki wydatek może sobie pozwolić, znajdzie rodzaj zapachu, który mu będzie opowiadał. Na rynku dostępnych jest wiele zapachów, od intensywnych po słodkie. Warto pamiętać, że niektóre zapachy wpływają na koncentrację podczas jazdy, bądź samopoczucie, dlatego najpierw warto przetestować czy taki zapach nam nie szkodzi.