Co warto wiedzieć o sesjach ciążowych?

Moja przyjaciółka kilka miesięcy temu oznajmiła swojej rodzinie jak i przyjaciołom, że spodziewają się dziecka. Wszyscy przyjęliśmy tą wiadomość bardzo optymistycznie, a co więcej Małgorzata już zaczęła planować sesję fotograficzną u fotografa, kiedy tylko będzie miała widoczny brzuszek ciążowy. Nawet zaczęła kombinować w jakim klimacie miałyby być zdjęcia.

Dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na sesję ciążową?

sesje ciążoweKiedy kobieta jest w ciąży to chce przecież na długo zapamiętać ten czas. Dlatego dużo znajomych mi ciężarnych kobiet decyduje się na sesje ciążowe. Umawiają się na termin sesji dopiero wtedy, kiedy brzuszek jest bardziej widoczny. Zarówno często tego typu sesje przeprowadzane są w studio, w plenerze jak i w domu klientki. W zależności od tego, jaki klimat klientka sobie życzy. Myślę, że bardzo dobrze jest uwiecznić ten czas na zawsze. Będziemy mogli w każdej chwili sięgnąć po album ze zdjęciami i obejrzeć fotografie. Dobrze jest wybrać fotografa, który przeprowadził wiele sesji ciążowych, a przede wszystkim obejrzeć je na jego stronie internetowej bądź podczas spotkania, ponieważ to ważne, abyśmy miały pewność czy sprosta naszym wymaganiom, a co więcej żeby miał jakiś pomysł na nas. Jeśli chodzi o ceny sesji ciążowych to będą różnić w regionach, ponieważ wpływa na nią wielkość miasta, konkurencje, jak popularny jest dany fotograf oraz kluczową rolą jest to jakie ma doświadczenie. Małgorzata, moja przyjaciółka, poprosiła mnie o pójście z nią na taką sesję i chciała, abym także była na nich obecna, czym mnie bardzo zaskoczyła. Jednak fotograf nie widział w tym najmniejszego problemu i spodobał się mu właśnie ten pomysł. Dzięki temu Gosia poczuła się komfortowo, dzięki czemu zdjęcia wyszły wprost rewelacyjne. Obecnie jest wiele gadżetów czy dodatków, które można wykorzystać podczas sesji ciążowej, że moja głowa nawet nie jest w stanie wszystkiego zapamiętać.

Kobiety ciężarne coraz częściej postanawiają skorzystać z takiej opcji jaką niewątpliwie jest sesja ciążowa. Warto poczytać opinie o wielu fotografach, żeby zorientować się, który sprosta naszym wymaganiom. Ważne jest oczywiście, aby przy osobie tej poczuć się bezpiecznie, komfortowo i swobodnie, bo przecież chcemy, aby zdjęcia wyszły jak najbardziej naturalne, co niekiedy jest trudne do wykonania.