Co powinieneś wiedzieć o basenie z piłkami?

Zamiast wydawać pieniądze na pobyt dziecka w dmuchanym kojcu z kulkami na imprezie plenerowej, możemy zainwestować w kojec w domowym wydaniu i cieszyć się widokiem radosnej pociechy wśród piłeczek na co dzień. Podczas gdy wielka powietrzna zjeżdżalnia nie jest w naszym zasięgu ze względu na przestrzeń, jaką zajmuje, basen i piłeczki świetnie sprawdzą się w dziecięcym pokoju. Wielkość i wysokość obrzeży basenu dopasować należy do wysokości dziecka.

Niezapomniane chwile w suchym basenie z piłkami

suchy basen z piłkamiTaki kojec ma najczęściej cylindryczny kształt i zbudowany jest z gąbczastej pianki poliuretanowej, która jest na tyle elastyczna, że po odgięciu wraca do pierwotnego kształtu. To istotne, ponieważ dzieci w czasie zabawy chętnie opierają się, skaczą i siadają na ściankach. Najbardziej amortyzujące powinno być dno, i tu proponuje się przynajmniej 4 cm jego grubości. Materiał powlekający piankę można zdejmować i prać, tak często, jak to konieczne. Jest to dzianina lub inny materiał miękki w dotyku oraz wytrzymały. Dobór kolorów materiału oraz piłeczek jest w naszej gestii i można go stylowo zgrać z kolorem w pokoju dziecięcym, a wybór jest bardzo szeroki. Z mody nie wychodzi połączenie kolorów szarości z bielą i miętowym – połączenie pasuje i dla chłopców i dziewczynek. Suchy basen z piłkami zajmuje niewiele miejsca, a oferuje świetną zabawę jednego lub dwojga dzieci. Sprzątanie po skończonych szaleństwach to pozbieranie piłeczek i wrzucenie ich do basenu. W razie zabrudzenia, kulki należy umyć ciepła wodą z małą ilością przykładowo płynu do mycia naczyń. Bezwzględnie należy je wysuszyć przed ponownym wrzuceniem do kojca. Piłeczki muszą mieć gładką powierzchnię bez ostrej krawędzi na spojeniu. Oprócz tego, nie mogą być maksymalnie napompowane, aby dało się je delikatnie wgnieść do środka. Wówczas dają dziecku lepszą amortyzację.

Istnieje możliwość dokupienia piłeczek do basenu. Baseny z górnej półki kosztują więcej, głównie ze względu na materiał pianki budującej korpus kojca – bardziej odporna, zagęszczona gąbka ma dłuższy czas eksploatacji. Przy zakupie należy obowiązkowo zapytać o atest dopuszczający produkt do kontaktu z dziećmi. Basenu nie należy umieszczać przez długi czas na zewnątrz, ponieważ promienie UV przyspieszają eksploatację pianki – może stać się krucha i mniej elastyczna.