Co jest ważne przy kupowaniu grilla?

 

W naszym kraju grillowanie z przymrużeniem oka nazywa się sportem narodowym. Kiedy tylko zaczyna robić się ciepło, niemal wszyscy Polacy wychodzą do swoich ogrodów, na działki i gdzie tylko się da i rozpalają grilla. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o samo przyrządzenie potrawy, ale też o samą możliwość przebywania w gronie rodziny czy znajomych. Grillowanie stało się więc formą biesiadowania. 

Grill na rozpoczęcie sezonu

weber grillJedną z najbardziej charakterystycznych cech lata jest dla mnie zapach grillowanych potraw. Kiedy tylko zaczyna być ciepło popołudniami, zapach ten można wyczuć praktycznie na każdym kroku, szczególnie w weekendy. Przed nami długi weekend majowy, który, jak się przyjęło, oficjalnie rozpoczyna sezon grillowy. Samo grillowanie stało się już takim naszym zajęciem, jak to niektórzy mówią, sportem narodowymi. To, jakim zainteresowaniem cieszy się przyrządzanie potraw na ruszcie, widać po ilości sprzedawanych grillów. Sklepy przeżywają teraz oblężenie. Sprzedają się zarówno małe, piknikowe grille, jak i te murowane. Wśród średniego sprzętu na kółkach największą popularnością cieszy się marka weber grill, znana z wysokiej jakości wykonania swoich produktów. Nie każdy, jednak, zwraca uwagę na znajomość marki. Przy wyborze grilla większość osób kieruje się w pierwszej kolejności ceną, a potem wymogami dotyczącymi wielkości, mobilności i wytrzymałości. Najwięcej sprzedaje się grillów o średniej wielkości.  Ostatecznie, jednak, przy samym grillowaniu liczy się nie tyle jakość sprzętu, co osoby, z którymi razem spędzamy czas. Najważniejsze chyba, jak chodzi o techniczne kwestie, będzie to, jakie rozmiary ma ruszt. To będzie miało decydujący wpływ na to, ile jedzenia jesteśmy w stanie przyrządzić za jednym zamachem i czy ktoś będzie czekał na jedzenie, czy też nie. Reszta to sprawy drugorzędne.

Już za kilka dni, wraz z weekendem majowym, rozpoczyna się oficjalnie sezony grillowy. W sklepach trwa oblężenie. Ludzie kupują na potęge grille. Zainteresowaniem cieszą się praktycznie wszystkie modele, od tych najmniejszych aż po te wykonane z kamienia. Sprzęt jest istotny, bo trzeba na czymś przyrządzić jedzenie. Jednak i tak najważniejsze będzie towarzystwo i fakt, że możemy spędzić czas z rodziną lub znajomymi.