Cechy charakterystyczne dobrej płyty tarasowej

Kluczem do tego, aby mieć odporny na uszkodzenia i bezpieczny taras jest jego odpowiednia budowa oraz izolacja od warunków atmosferycznych, które na przestrzeni lat mogą mieć bardzo zły wpływ na kondycję tarasu. Lepiej jest przyłożyć się do budowy tarasu niż później ponosić koszty, aby naprawiać taras, który bardzo szybko niszczeje, bo źle został zbudowany.

Jaką płytę tarasową wybrać?

płyta tarasowaNie będę podawać konkretnego rodzaju płyty, która według mnie jest najlepsza. Postaram skupić się na cechach charakterystycznych, jakie powinna posiadać dobrej klasy płyta tarasowa. Jak już wcześniej wspomniałem, największe niszczenia tarasu powodują warunki atmosferyczne, a mianowicie wilgoć. Dobra płyta powinna być jak najbardziej to możliwe odporna na wilgoć lub mieć możliwość zrobienia odpowiedniej izolacji od wody deszczowej. Co więcej, budując taras, powinniśmy delikatnie pochylić całą płytę w stronę końca konstrukcji, tak aby zalegająca woda po deszczu mogła swobodnie spływać na zewnątrz całego tarasu. Pochylenie powinno być na tyle małe, aby nie było zauważalne gołym okiem, ale równocześnie na tyle duże, aby woda mogła swobodnie spływać. Kolejną cechą świadczącą o jakości płyty jest współczynnik odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ostatnim z ważniejszych rzeczy, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze rodzaju płyty tarasowej, jest jej wygląd, ponieważ każdy chce, aby jego taras wyglądał jak najlepiej. Jednak jest to trochę mniej ważny czynnik, bo jeśli płyta nie będzie zbyt estetyczna to zawsze możemy ją przykryć, chociażby płytkami.

Najważniejsza jest wytrzymałość płyty, następnie jej estetyka, a na końcu jej cena. Dopiero zestawiając ze sobą wszystkie te czynniki, jesteśmy w stanie dokonać dobrego wyboru przy zakupie płyty na swój taras.