Butelki ze szkła

Wiele kosmetyków jest sprzedawanych w szklanych pojemnikach, bo są najbezpieczniejsze i nie wchodzą w reakcję chemiczną z zawartością. Chcąc dbać o środowisko, warto wybierać szklane słoiczki, czy butelki, które nadają się do wtórnego użytku.

Wykorzystanie szklanych butelek

butelka szklana 100mlWiele kobiet, chce być „eko” i same w domu robią wiele kosmetyków do włosów, ciała, czy twarzy. Takie produkty mają dużo krótszą datę niż sklepowe produkty, ale nie zawierają chemii, więc są zdecydowanie lepsze dla naszej skóry. Kobiety najczęściej robią domowe toniki do oczyszczania twarzy, które najlepiej trzymać w butelce z atomizerem, który ułatwia rozprowadzenie kosmetyku. Butelka szklana 100ml świetnie się sprawdzi, ponieważ posiada niewielką pojemność. Domowe kosmetyki powinny być szybko zużyte, więc jednorazowe przygotowanie niewielkiej ilości będzie odpowiednie. Butelki są wykonane ze szkła o różnej grubości w zależności od przeznaczenia. Może ono być przeźroczyste, albo mieć ciemną, bursztynową barwę w celu ochrony przed światłem zawartości. Takie szklane butelki można mieć na własny użytek i wlewać do nich różne ciecze. Co do zamknięcia, to dostępne są butelki z klasyczną zakrętką, z atomizerem, lub kroplomierzem. W razie potrzeby, do butelki można dokupić specjalny dozownik z rurką. Kształt butelek najczęściej przypomina walec i krótką szyjką. Można je nabywać na sztuki, albo w na zgrzewki w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą pojemników szklanych. W buteleczkach można trzymać olejki, szampony, czy toniki.

Ponieważ butelki ze szkła są wykorzystywane na różne sposoby, to mogą one mieć też większą pojemność. Najczęściej spotykane są jeszcze dwustu i pięciusetmililitrowe. Najtańsze są modele wykonane z przeźroczystego szkła o średniej grubości.