Bransoletki dla mężczyzn

To, że mężczyźni noszą biżuterię nikogo już nie dziwi. Coraz popularniejsze stają się męskie bransoletki. W dzisiejszym artykule skupię się na materiałach, a szczególnie jednym materiale, z których najczęściej się je wykonuje. Drewno, skóra, metal – to najczęściej wybierane surowce. I o ile w przypadku drewna czy skóry istnieje wiele ich rodzajów i wybór to raczej kwestia preferencji, o tyle z metalami sprawa nie jest już tak oczywista. Pominę najdroższe metale, bo chciałabym skupić się na bransoletkach, na które mógłby pozwolić sobie niemal każdy.

Dlaczego nie srebro tylko stal szlachetna?

bransoletki męskie ze stali szlachetnejNo właśnie, dlaczego? Srebro jest ładne, niedrogie i bardzo popularne. To dość częsty wybór jeśli w ogóle chodzi o biżuterię. Ma jednak też wady. Jest dość miękkie, nie odporne na zarysowania, zmienia kolor i trzeba o nie dbać. Dlatego ja polecam bransoletki męskie ze stali szlachetnej. Czym ona jest? Stal szlachetna to inaczej stal chirurgiczna. Wykorzystywana bardzo często również w piercingu. Pomimo swojej nazwy jest tanim materiałem. Tanim i pięknym. Swoją barwą przypomina bardzo srebro, lecz jest od niego lepsze. Stal szlachetna jest odporna na promienie UV więc nie śniedzieje. Nie straszna jest jej również rdza oraz jest odporna na utlenienie. Bransoletki męskie ze stali szlachetnej są niezwykle wytrzymałe. Materiał ten charakteryzuje się niezwykle wysoką twardością, trudno go złamać. Dzięki odporności na zarysowania długo zachowuje swój pierwotny wygląd w przeciwieństwie do srebra, które jest miękkie. Polerowanie, czyszczenie, szlifowanie? Nie w przypadku stali chirurgicznej 316L. Bransoletki oraz inne wyroby ze stali szlachetnej nie tracą blasku. I choć najczęściej spotyka się biżuterię z polerowanej stali, zdarza się też taka z matową powierzchnią. O taką również nie musimy jakoś szczególnie dbać. Bardzo ważna informacja dla alergików. Stal chirurgiczna, zgodnie też ze swoją nazwą jest antyalergiczna. Jeśli jest dobrej jakości nie zawiera niklu, czyli metalu najczęściej uczulającego

Z tych wszystkich powodów bransoletki męskie ze stali szlachetnej są świetnym pomysłem na prezent, jeśli myślimy o sprezentowaniu mężczyźnie biżuterii. Nie musimy wtedy sprawdzać, czy obdarowywany nie ma uczulenia. Niestety srebro mimo swojej popularności uczula bardzo często, a szkoda, by prezent wylądował na dnie szuflady. Ponadto mamy pewność, że biżuteria przetrwa lata i nada się nawet dla zapominalskich, którzy nie pamiętają o regularnym czyszczeniu i polerowaniu biżuterii.