Biuro księgowe z Bydgoszczy

Zawód księgowego jest jednym z najbardziej opłacanych, gdyż jest na niego duże zapotrzebowanie. Właściciele firm handlowych, czy usługowych potrzebują dobrej księgowej, lub biura, które się zajmie kompleksowo ich sprawami finansowymi. Księgowość to nie tylko faktury i podatki, ale wszystkie sprawozdania i przepływy finansowe.

Jak wygląda praca biura rachunkowego?   

polecane biuro rachunkowe w bydgoszczyW każdym biurze, musi być przynajmniej jedna księgowa, która własnym nazwiskiem odpowiada za wszystkie operacje, które są przeprowadzane w ramach działalności. Poza nią musi być przynajmniej jedna kadrowa, która się zajmie sprawami pracowniczymi obsługiwanych firm. W dużym biurze znajdzie się także miejsce dla stażystów i praktykantów. Polecane biuro rachunkowe w Bydgoszczy może obsługiwać nawet sto pięćdziesiąt firm jednoosobowych i spółek prawa handlowego. Rozliczanie jednoosobowych działalności gospodarczych jest dużo prostsze i szybsze, bo wymaga tylko prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Natomiast spółki mają bardziej skomplikowaną strukturę, często kilku właścicieli i wymagają prowadzenia pełnej księgowości. Podpisując umowę z biurem rachunkowym na usługę prowadzenia księgowości, decydujemy się współpracę na czas nieokreślony z możliwością miesięcznego okresu wypowiedzenia. Płatność odbywa się w formie comiesięcznego abonamentu w ramach którego mamy zapewnioną obsługę księgową. Im więcej mamy dokumentów księgowych, tym wyższa cena abonamentu będzie. Większość biur w Bydgoszczy opłaty ustala na podstawie cennika za ilość generowanych dokumentów przez kontrahenta. Do dziesięciu faktur cena wynosi około sto złotych, do dwudziestu, około sto sześćdziesiąt, za pięćdziesiąt faktur będziemy musieli zapłacić dwieście pięćdziesiąt złotych. Powyżej stu dokumentów księgowych, będziemy mogli negocjować warunki cenowe. Jeżeli zatrudniamy pracowników, to za obsługę jednego będziemy musieli dopłacić około dwudziestu pięciu złotych. 

Alternatywą dla biura z Bydgoszczy, będzie samodzielna księgowa na etacie w firmie, jednak jest to dużo droższe rozwiązanie niż korzystanie z usług. Opinie są podzielone, jedni wola mieć księgową tylko dla siebie, a inni chcą korzystać z jej usług jak najniższym kosztem. Oba rozwiązania są dobre, a wybór najlepszej opcji zależy od preferencji szefa.