Bezpieczne pojazdy elektryczne

 

Kiedyś dzieci nie miały takiego wyboru i mogły się bawić kilkoma rodzajami zabawek. Dziś maluchy mają taki wybór, że czasem nie mogą się zdecydować czym najpierw się bawić. Bez wątpienia prym wiodą zabawki elektryczne, które dają wiele możliwości.

Rodzaje pojazdów elektrycznych dla dzieci

pojazdy elektryczne dla dzieciZabawka, która sama się porusza, lub którą można zdalnie sterować, jest na pewno bardziej ciekawa niż klasyczny miś, czy lalka. Z tego powodu rodzice kupują swoim dzieciom przeróżne pojazdy, które mogą być wykorzystywane podczas spacerów. Pojazdy elektryczne dla dzieci są świetną alternatywą dla rowerków, rolek, czy hulajnóg, bo można się nimi poruszać bez użycia siły. W sprzedaży znajdziemy głównie samochody osobowe, terenowe, traktory, czy nawet motory i kłady. Wszystko jest dla dzieci, ale trzeba pamiętać o wieku od jakiego są dozwolone. Większość pojazdów tego typu posiada pasy bezpieczeństwa, więc dziecko w czasie jazdy nie wypadnie z niego. Samochody elektryczne posiadają światła led z przodu i z tyłu, mają boczne lusterka, klakson, a nawet niewielki bagażnik. Traktor zasilany na akumulator ma nawet hak, do którego można doczepić specjalne przyczepy. Pojazdy są zasilana niewielkimi, ale za to wydajnymi akumulatorami, które należy co jakiś czas ładować. Większość modeli samochodów jest przeznaczona dla dwójki dzieci, natomiast motory i traktory mają tylko jedno siedzenie. Pojazdy są wykonane z wytrzymałego plastiku, który jest wystarczającym zabezpieczaniem dziecka przed ewentualnymi urazami w trakcie zderzenia z przeszkodą.

Maluchy uwielbiają jazdę taki pojazdami, dlatego często od momentu ich dostania, zabierają je ze sobą na każdy spacer. Ceny samochodzików zależą od ich rodzaju, wielkości, ale też marki. Najtańsze pojazdy kosztują zaledwie trzysta złotych.