Atrakcje nad jeziorem na Pojezierzu Lubuskim

 

Miesiąc maj i czerwiec to miesiące w których powoli zaczynamy organizować swoje wyjazdy wakacyjne. Jest to czas przeszukiwania wszelakich ofert biur podróży, lub też samodzielnego zorganizowania wczasów. Dla osób, którzy już dobrze zwiedziły tak popularne w Polsce góry i morze, polecić można odpoczynek nad pięknymi polskimi jeziorami. Jest ich naprawdę wiele, bo oprócz Mazur, Kaszub, Pojezierzy Zachodniopomorskich, wybrać można się również na Pojezierze Lubuskie. Znane często pod nazwą kraina tysiąca jezior, chociaż do tego miana brakuję jeszcze niecałych 400 jezior, jest na pewno ciekawą opcją wyboru miejsca na wczasy. 

Jak wypocząć nad Jeziorem Lubuskim?

wakacje nad jeziorem lubuskieNa wstępie warto powiedzieć dlaczego ludzie postanawiają wybrać się w wypoczynek nad jezioro. Jeziora posiadają dużo więcej atrakcji niż na przykład morze nad którym można się jedynie kąpać czy opalać. Są to doskonałe tereny do aktywnego wypoczynku pośród rzadko spotykanej w innych częściach Polski fauny i Flory. Na Pojezierzu lubuskim żyje wiele rzadko spotykanych gatunków ptaków takich jak: perkozy, kurki wodne, kormorany, żurawie, łabędzie nieme i krzykliwe czy czaple. Jest to również świetne miejsce dla każdego wędkarza. W wodzie żyją takie gatunki ryb jak: pstrąg, lipień, troć i oczywiście wszystkie dobrze nam znane a zarazem pospolite okazy. Nad jeziora wybiera się wielu fanów sportów wodnych. Dzięki częstemu łączeniu się jezior na Pojezierzu Lubuskim, kajakarze i żeglarze mogą wybierać się w bardzo długie i ciekawe trasy. Nie da się ukryć, że jeziora są miejsce, w którym oprócz wypoczynku psychicznego pośród dzikiej natury, można zasmakować wielu ciekawych atrakcji. Statystyki pokazują, że tego samego zdania jest coraz więcej Polaków, ponieważ liczba przyjezdnych nad polskie jeziora rośnie z roku na rok. Niestety łączy się z tym coraz mniejsza ilość dostępnych miejsc zakwaterowania. Wielu ludzi przyjeżdżając pierwszy raz w to urokliwe miejsce, robi rezerwację mieszkania na kilka lat do przodu, co uniemożliwia jakąkolwiek jego rezerwację. Na Pojezierzu Lubuskim znajduję się jednak ponad 600 jezior, więc jeżeli będziemy chcieli to na pewno coś znajdziemy. Najłatwiej nam będzie wpisać w przeglądarkę: wakacje nad jeziorem Lubuskie, i po kolei wybierając numery kontaktowe, dzwonić do ludzi i pytać o zakwaterowanie.

Do najbardziej znanych miejscowości, w których leżą piękne i dzikie jeziora należą: Jezioro Łagowskie, określane również jako Jezioro Łagów, Jezioro Lubikowskie, Jezioro Lipie koło Gorzowa Wielkopolskiego, Jezioro Głębokie, Jezioro Niesłysz i wiele innych. Z wszystkich powyższych jezior, w roku 2019 najczęściej wybieranym przez turystów było Jezioro Lubikowskie. Wszystko za sprawą wody klarownie czystej, w której można się dosłownie przejrzeć, idealnej plaży z pięknymi pomostami i rozsądnie rozdysponowany domkami mieszkalnymi w obrębie tego pięknego akwenu.