Alternatywa dla tamponów – kubeczki menstruacyjne

Podczas miesiączki znaczna większość kobiet korzysta z podpasek lub tamponów. Istnieje jednak alternatywa dla tych popularnie stosowanych produktów. Menstruacyjny kubeczek zbiera krew zamiast ją wchłaniać. Oferuje komfort i poczucie wolności tak, że łatwo zapomnieć, że to „te dni” i cieszyć się z codziennych aktywności bez obaw.

Niezawodne i wygodne – kubeczki menstruacyjne

kubeczki menstruacyjne sklepKubeczki menstruacyjne są produkowane z najlepszego medycznego silikonu i są hipoalergiczne oraz nietoksyczne. Jest to niewidoczna i niezawodna ochrona podczas okresu, z której można korzystać nawet w nocy lub podczas zajęć sportowych. Jest to także ekonomiczna alternatywa dla jednorazowych produktów higienicznych, takich jak tampony lub podpaski higieniczne. Kubeczki nie pozostawiają włókien tekstylnych w pochwie i mogą być stosowane w każdym cyklu miesiączkowym, niezależnie od intensywności miesiączki. Niejednokrotnie kubeczki są w stanie zebrać więcej krwi menstruacyjnej niż tradycyjne podpaski i tampony. Żywotność kubeczków menstruacyjnych szacuje się na kilka lat. Kubeczki menstruacyjne sklep są dostępne powszechnie. Dzięki temu ilość produkowanych odpadów w każdym miesiącu znacznie się zmniejsza. Kształt i elastyczność kubeczków zapobiegają wyciekom i chronią przed nieprzyjemnymi zapachami. Należy go opróżniać co kilka godzin i ponownie umieszczać na miejscu po umyciu wodą. Gładka powierzchnia zapobiega namnażaniu się bakterii. Prosty w użyciu, bezpieczny dla kobiet, a jego popularność wzrasta z roku na rok. Nie zawierają żadnych produktów ani substancji zapachowych, które mogłyby wysuszyć pochwę lub naruszyć jej florę. Nie dotyka także szyjki macicy i nie jest zanieczyszczany podczas czynności fizjologicznych. Jest wysoce tolerowany przez skórę i błony śluzowe. Kubeczki menstruacyjne łatwo się go czyści i istnieje możliwość ich sterylizacji.

Menstruacyjne kubeczki to produkty, które szanują środowisko. Mogą być ponownie wykorzystywane przez wiele lat, nie ma opakowania, które co miesiąc kończy się w śmietniku zwiększając i tak dużą liczbę odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych. Wysoki komfort użytkowania i możliwość uprawiania wszystkich sportów bez obaw o wpadkę powoduje, że coraz więcej kobiet interesuje się zakupem i korzystaniem z tego rozwiązania.