Administrowanie nieruchomościami – dlaczego jest ważne?

Kto z nas nie zna widoku starych, zaniedbanych kamienic czy bloków? Obskurne, ze zdartym tynkiem na ścianach, a i z zewnątrz nie wyglądające najlepiej. W każdym mieście – nawet najbardziej bogatym znajdzie się kilka takich miejsc, gdzie dosłownie strach jest chodzić wieczorami. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim wiele z tych miejsc jest po prostu zadłużonych, dlatego nie są one remontowane na bieżąco, tak jak powinny.

Administrowanie nieruchomościami pomoże w utrzymaniu budynku 

administrowanie nieruchomościami w KrakowieNiektórzy lokatorzy mają problemy z płynnością finansową, co bezpośrednio może przekładać się na nasz codzienny widok. Jeśli bowiem nie płacą w terminie swoich należności z tytułu najmu czy posiadania mieszkania do administracji, ta nie posiada środków na bieżące utrzymanie w dobrym stanie budynku. Do takich sytuacji nie można dopuszczać, dlatego też tak ważna jest pewna kwestia jak odpowiedzialne zarządzanie danym terenem. Takie administrowanie nieruchomościami w Krakowie nie należy do zadań najłatwiejszych. Przede wszystkim ze względu na to, że w mieście znajduje się wiele kamienic i bloków, które potrzebują opiekuna sprawdzonego i doświadczonego. Często dzieje się tak, że właściciele prywatnych nieruchomości nie dostrzegają potrzeby zatrudniania specjalisty do spraw administrowania budynkiem. A to wielki błąd. Przede wszystkim ze względu na to, że administrator zadba o to, aby budynek utrzymywany był w dobrym stanie. Nie ma co się oszukiwać – osoby noszące się z zamiarem zakupu mieszkania czy wynajmu bardzo często patrzą na stan techniczny budynku. Jeśli ten nie znajduje się w najlepszej kondycji są marne szanse na to, że ktoś zdecyduje się zamieszkać w tym miejscu. Podobnie jeżeli teren będzie brudny, zaniedbany i zaśmiecony. 

W ciągu ostatnich kilku lat stało się bardzo popularne dopłacanie do czynszu symbolicznych dziesięciu złotych po to, aby zarządca czy administrator zatrudnił panią lub pana do sprzątania klatek schodowych oraz utrzymania czystości wokół budynku czy koszenia trawy. Dodatkowo jeśli na osiedlu czy przy budynku znajduje się plac zabaw zadba o konserwację sprzętów, aby dzieci mogły spędzać bezpiecznie czas. Dobry administrator oraz fachowe administrowanie budynkiem są w dzisiejszych czasach na wagę złota.